20 lat EVS i pierwszy rok EVS w Campo, oraz garść info z ostatniego czasu.

EVS w Campo!

European Voluntary Service czyli popularny EVS to jeden z flagowych programów Komisji Europejskiej skierowanych do młodych mieszkańców Unii Europejskiej.

Z oficjalnej strony programu Erasmus + dowiadujemy się że: "Wolontariat Europejski to współpraca organizacji i wolontariuszy z różnych krajów, aby uczyć się od siebie nawzajem poprzez wymianę doświadczeń i razem zrobić coś pożytecznego na rzecz społeczności lokalnej."

Więcej możecie przeczytać tutaj:

http://erasmusplus.org.pl/evs20/

W CampoSferze pracują obecnie dwaj wolontariusze Fabio z Portugalii oraz Nicolo z Włoch. W naszej organizacji zajmują się bardzo różnymi działaniami. Prowadzą warsztaty językowe i kulturowe w gminie Sędziszów.

_DSC0259

Prowadzą piękny ogród w którym rosną pomidory, marchewki, czarna rzepa, dynie oraz zioła. To bardzo ważne by program pracy wolontariuszy był zróżnicowany i dostarczał wolontariuszom tak cennego doświadczenia.

_DSC0262

O Fundacji CampoSfera w Gazecie Wyborczej

Bardzo przychylny artykuł dotyczący działań naszej organizacji ukazał się w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej.

Madryt, Paryż, Rzym i... Klimontów. Dlaczego to właśnie tam przyjeżdżają młodzi ludzie z całego świata?

Tytuł artykułu: "Madryt, Paryż, Rzym i .... Klimontów. Dlaczego właśnie tutaj przyjeżdżają ludzie z całego świata." pokazuje CampoSferę jako miejsce szczególne. My też tak myślimy, bo Campo jest budowane od samego początku do końca na zasadzie bardzo jasnych zasad jakości, otwartości, współpracy. Nie realizujemy projektów, które nie są dla wpisują się w nasze wartości. Pozostajemy apolityczni i otwarci do współpracy z każdą władzą, która przestrzega wspólnych wartości i jest na tą współpracę otwarta.

Więcej o artykule:
Cały tekst: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,115198,20253625,madryt-paryz-rzym-i-klimontow.html#ixzz4Ct5B9qdM

Wizyta Pana Adama Jarubasa w Campo.

Można powiedzieć, że ostatni okres to dużo działań, które w jasny i przyjazny sposób promują Fundację CampoSfera. Postanowiliśmy zainwestować w rozpoznawalność i jeszcze bardziej chwalić się osiągnięciami Campo. Dlatego bardzo cieszy nas to, że do chwalenia się działaniami Campo dołączył Marszałek Województwa Pan Adam Jarubas. Dziękujemy i liczymy na współpracę!

Więcej informacji już niedługo :) dzieje się!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz