Nasadzenia w CampoSferze

Ruszyły nasadzenia w CampoSferze

Bardzo cieszymy się kiedy mamy możliwość sadzić drzewa. Tym bardziej cieszymy się jeśli możemy posadzić ich ponad 100! Dzięki współpracy z Fundacją Aeris Futuro z Krakowa, mogliśmy otrzymać dziesiątki sadzonek takich drzew jak: świerki, modrzewie, brzozy, leszczyny i morwy. Do posadzenia czeka też kilkaset sadzonek wierzby.

Nasadzenia w CampoSferze były też jednym z pierwszy zadań naszego nowego wolontariusza

Fabio przyjechał do nas z Portugalii. W Fundacji CampoSfera spędzi aż 8 miesięcy. Jego projekt finansowany jest ze środków programu Erasmus +. W naszej organizacji będzie pomagał w działalności ośrodka, pracował na rzecz społeczności lokalnej oraz opiekował się ogrodem permakulturowym.

Przypominamy, że Fundacja CampoSfera jest akredytowaną organizacją goszczącą i wysyłającą dla wolontariuszy w ramach programu EVS. W tym roku wysyłamy jedną osobę do eko-osady Hästekasen farm w Szwecji.

_DSC0809

Fabio

Wolontariat w ramach portalu workaway.net

Przez ostatnie trzy tygodnie gościliśmy dwoje bardzo ciekawych wolontariuszy z Rumuni. Fabio i Lavinia wykazali się super energią i otwartością. Dzięki nim powstały, między innymi, ławeczki w jednej z sal. Mamy nadzieje, że kiedyś jeszcze się spotkamy!

_DSC0756

W pracy nad nasadzeniami pomagali też wolontariusze z Kieleckiego Regionalnego Centrum Wolontariatu. Po raz kolejny - dziękujemy.

_DSC0766

Trwają prace nad nowymi pomysłami na lato. Informacje już niedługo!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz