Wierzbowe żniwa w Campo

Od kilku dni w trwają wierzbowe żniwa w Campo!

Wierzbowa architektura nie jest niczym nowym w Polskim krajobrazie. Jest jednak zjawiskiem zapomnianym, wypartym przez powszechniejszy plastik, drewno lub metal.

Tymczasem do łask wracają szybko rosnące wierzbowe witki i to często w nietypowej innowacyjnej formie. Również zastosowanie wierzby jest coraz szersze. Powstają wierzbowe ławki, altany i tunele.

Już w maju planujemy otwarte warsztaty dla osób zainteresowanych żywą architekturą wierzbową. Jak tylko będziemy wiedzieli jakie mamy możliwości, będziemy informować o działaniach.

Na większe wydarzenia zapraszamy za to w maju. Wtedy będziemy chcieli posadzić dużą ilość wierzby i przeprowadzić warsztaty informacyjne dla wszystkich tych którzy interesują się tą tematyką. Tak więc prosimy trzymać ręce na pulsie

Permakultura w Campo...

To dopiero początek, ale przymierzamy się do zainicjowania społecznego ogrodu permakulturowego w Campo. Co to znaczy? Zasady permakultury są i proste i nie łatwe do realizacji jednocześnie. Najważniejsze w prowadzeniu takiego ogrodu jest pozwolić naturze pracować na naszą korzyść i zużywać jak najmniej szkodliwych chemicznych substancji. Sadzić koło siebie rośliny, które się lubię, użyźniają ziemię lub przyczyniają się do zwiększenia wilgotności. Wiedza na ten temat do wielka sprawa. U nas w Campo bardzo skromnie zaczynamy przygotowywać się do tego przedsięwzięcia. Dzięki wsparciu Łukasza Kowalczyka i Magdaleny Kraszewskiej w tym momencie posadziliśmy cały zestaw roślin. Co wyrośnie? Co będzie działo się dalej? O tym na bieżąco będziemy informować na naszej stronie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz