Wiosna w Fundacji CampoSfera!

Wiosna w Fundacji CampoSfera

Co u nas słychać?

Na zdjęciu wolontariuszki z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach pomagają ulepszaniu budynku ośrodka. Tymaczem trwają pracę nad nowymi działaniami w Fundacji CampoSfera. Już możemy wam powiedzieć, że od kwietnia pojawi się więcej wolontariuszy niż planowaliśmy. Po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się z obecności gości z Ameryki Południowej. Dodatkowo oprócz wolontariuszy z EVS pojawią się osoby z innych krajów Europejskich.

Nasadzenia i pielęgnacja terenów wokół ośrodka.

Dzięki współpracy z Fundacją Aeris Futuro w połowie marca w Fundacji zostaną posadzone nowe drzewa. Chcemy by przestrzeń, którą użytkujemy była bardziej zielona, kolorowa i sprawiała przyjemność naszym gościom. Będziemy sadzić gatunki drzew, które naturalnie możemy spotkać w Polskich lasach i zagajnikach. Takie miejsce to domy dla wielu ptaków i innych pożytecznych stworzeń. Zasadzimy takie drzewa jak: wierzby, sosny, lipy, ( te są przyjazne zwłaszcza pszczołą), brzozy. Chcemy stworzyć niewielkie zagajniki, małe przestrzenie, gdzie każdy będzie mógł się trochę zgubić i odpocząć.

Nowe pomysły na działania.

Zbieramy też nowe pomysły na działania. Już niedługo wyślemy do lokalnej młodzieży zaproszenia do udziały w nowych projektach. Przygotowujemy już wymianę z włochami oraz wspólną bardzo ciekawą inicjatywą z Gruzją.
Ponad to myślimy nad drugą częścią Festiwalu SANGO! Tym razem chcemy go zrobić oddolnie, przy współpracy z młodzieżą.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz