Z Tajwanu do Polski

22 czerwca w Szkole Podstawowej w Mokrsku Dolnym gościła Cintri Lin. Cintri jest wolontariuszką z Tajwanu i bierze udział w programie Workaway, który jest nową formą wolontariatu polegającą na znalezieniu miejsca w świecie, gdzie może się przydać nasza pomoc a w zamian otrzymuje się jedzenie, dach nad głową oraz jest możliwość spotkania ciekawych ludzi. Przez najbliższy miesiąc Cintri będzie przebywać w Fundacji Kreatywnej Przestrzeni i Rozwoju CampoSfera, która mieści się w Klimotowie.
W czasie zajęć z uczniami klas 4-5-6 Cintri odpowiedziała na pytania uczniów – interesowali się oni tym, co ludzie jedzą w jej kraju, jakie lubią sporty, filmy. Cintri opowiedziała też pokrótce o skomplikowanej sytuacji politycznej Tajwanu. Na koniec spotkania uczniowie przygotowali dla gościa niespodziankę – przeprowadzili lekcję najważniejszych polskich słów, które mogą się przydać Cintri w czasie pobytu w Polsce. Po wizycie w Szkole Podstawowej wzięła udział w zakończeniu klas trzecich w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Sobkowie. Spotkanie było zorganizowane przez nauczyciela języka angielskiego – Piotra Zimocha z pomocą nauczycielki języka polskiego i historii – Pauliną Chatys.

Piotr Zimoch

From Taiwan to Poland, or from Taipei to Klimontów
Cintri, who arrived to Poland last Monday is taking part in Workaway programme. She Came to CampoSfera to take care of the garden and ….. On Thursday she had a chance to join, Piotr, the teacher from Sobków, in his job. First they went to a small primary school in Mokrsko Dolne where she met the students who asked many questions about life in Taiwan but also about Cintri. The students also tried to teach Cintri some, most important Polish words. After the meeting in the primary school Cintri and Piotr went to Gimnazjum in Sobków to join the closing ceremony of the 3rd graders who graduate this year.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz